Hudební skupina gAstronomic Jazz
- kapela, co hraje živě swing na svatbě (svatební pochod, hudba atd.) - i jazz patří na svatbu!

Melodie na svatební obřad

První okamžiky, kdy zpravidla začíná znít svatební hudba, je příchod svatebčanů do obřadní síně. Tato etapa je zpravidla řešena produkcí nějakého svatebního nebo jiného pochodu. Od těch nejčastěji provozovaných (Ave Maria, Trumpet Voluntary, Marche triomphale: Nun danket alle Gott, Laudate Dominum, Wedding March apod.) až po svatební či jiné skladby vybrané zcela originálním způsobem podle vlastního výběru. Bezprostředně po obřadu vzniká časový prostor pro gratulace fotografování apod. Zpravidla je zvukově "vykrýván" hudbou ze stejného žánru, který byl použit k volbě úvodního pochodu. V tomto případě by však již mělo jít o hudbu, která neruší konverzaci, pokyny fotografů atd. Lze zvolit následující způsoby podání vybraných skladeb:

místním varhaníkem

Výhody spočívají v tom, že je svatební hudba interpretována živě, kvalita je však plně závislá na hráčském umění sólisty.

reprodukcí profesionální nahrávky - CD, mp3 apod.

Výhodou je většinou nesporná kvalita interpretace. Potřebné zvukové zařízení pro takovou realizaci svatební hudby může být součástí dodávky vystoupení skupiny gAstronomic Jazz Viktora Kotrubenka.

hudba svatební živá

Hudební skupina může některé melodie z oboru "Svatební hudba" zahrát i nástroji, pro něž tyto skladby původně napsány nebyly (saxofon, elektrické piano, syntezátor apod.). Řadu skladeb z oblasti vážné hudby tak lze s úspěchem interpretovat nástrojovým obsazením gAstronomic Jazzu Viktora Kotrubenka. Takové odvážné a originální řešení vzbudí zaslouženou pozornost všech účastníků svatby.

Živá hudba a svatební hostina či svatební raut

Svatební hostina je etapa svatby, kdy se u stolu scházejí osoby nejrůznějších věkových vzdělanostních i sociálních kategorií, mnohdy různých národností. Jde často o osoby, které se doposud vůbec neznaly. Nejdůležitější je konverzace. Přesto, kdyby v místnosti bylo ticho, měli by zúčastnění pocit něčeho chybějícího, navíc, jakékoli časové mezery v konverzaci navozují pocity trapnosti. Vhodným žánrem pro zvukovou kulisu je jazz, resp. swing a instrumentálně podané evergreeny. Mohou být hrány v nejrůznějších obsazeních od velkorysejších o větším počtu hráčů až po duo či sólistu. Nelze vyloučit ani reprodukovanou hudbu - např z mp3, přítomnost živé hudby však navozuje na svatební hostině velkolepější atmosféru. Zpěv k hostině bývá nevhodný, protože kontraproduktivně strhává na sebe pozornost.

Hudba - zábava - tanec

Dělat zábavu bývá velmi těžké. Zvláště pro věkově, sociálně i jinak různorodou společnost. Swingově a evergreenové orientované skupiny zpravidla nehrají pop music a dechovku (ať to někdo chce slyšet či nechce - v pokročilejších večerních či nočních hodinách, když střízlivých účastníků svatebního veselí ubývá, najednou i zapřísáhlí rockeři si začínají prozpěvovat lidovky a předvádějí na parketu nezvyklé kreace za doprovodu písně z oblasti dechovky!!!) Naopak zábavové skupiny nemívají dostatek zkušeností se swingem. Tento úkol se zpravidla řeší podle rozpočtových možností:

LEVNÁ varianta - gAstrodiskofonotéka

gAstrodiskofonotéka je široký tok zábavné a taneční hudby nejrůznějších žánrů z našeho nebo i vašeho archivu. Může jít o 60 léta, 80 léta, 90 léta. S organizační a finanční výhodou je využito přítomnosti zvukové techniky, která byla na místo dopravena k zabezpečení předchozích etap - obřadu, resp. hostiny. Mohou být použity snímky MP3, CD, LP, EP, SP, případně i šelakové desky na 78 obr./min.

VELKORYSEJŠÍ varianta - zábavová varianta skupiny

Přítomností dalších hráčů a zpěvačky vzniká skupina, která se ujímá taneční zábavy, a to v nejrůznějších jejích podobách od současného popu až po dechovku. V repertoáru kapely je přes 1000 skladeb určených k tanci. Live music může znít od večera až do pokročilého rána.

hudba raut svatba