Hudební skupina
Jazz Viktora Kotrubenka
- je skupina, která podřizuje
způsob živého hraní potřebám akce
(gAstronomic Jazz).

Jazz skupina Viktora Kotrubenko

Muzika dle povahy akce

Soft - evergreeny - 30 léta, 40 léta, 60 léta, 80, léta i 90 léta

Vyžaduje-li povaha akce jemný a nerušivý hudební projev, gAstronomic Jazz vystupuje ve složení, které takovou povahu zaručí. V takových případech se upřednostní klasické piano (nebo elektronické piano s klasickými pianovými rejstříky), saxofon, případně "lehké" bicí nástroje či percussions. Repertoárově se těží zejména z nepřeberného množství světových evergreenů - 30 léta, 40 léta, 60 léta, 80, léta i 90 léta.

Hard - jazzrock a funky

Některé akce vyžadují tvrdší a hlasitější hudební produkci. Na takových akcích se zpravidla nepředpokládá bohatá konverzace. Očekávají se hosté, kteří jsou povětšinou mladými intelektuály. V takovém případě je správnější volbou zdůraznění účinků bicích nástrojů a uplatnění elektrifikovaných houslí, které spolu se saxofonem vytvoří velmi masivní zvukovou "hmotu". Piano či syntezátor samozřejmě nemůže chybět. Repertoárově se taková konfigurace pohybuje spíše v oblasti jazzrocku a funky.

Hudební skupina podle rozpočtu

Pro extra šetrné

Extrémně levnou produkcí je vystoupení jediného hráče, který využije nejen svých dovedností, správného výběru repertoáru, ale i tzv. polovičních playbacků, které pomohou docílit plnějšího zvukového dojmu.

Bez použití "automatů a samohrajek"...

to je současný trand, který lze nazvat "hand made". I ve dvou hráčích lze s nízkými finančními nároky vytvořit plnohodnotnou hudební složku společenské akce. Jde zpravidla o duo piano+saxofon. Touto možností se v oblasti interpretace bez automatů nemůže v současné době pochlubit mnoho souborů.

Průměrně finančně náročné

gAstronomic Jazz Viktora Kotrubenka je při průměrném obsazení finančně nenáročný. Skutečně plného zvukového dojmu dosahuje již v obsazení tria či kvarteta. Za interpretaci melodií jsou zodpovědni v takovém případě hráči na saxofon (trio) a elektrifikované housle (kvartet), harmonickou složku a bas realizuje hráč na klávesové nástroje, Rytmice dominuje hráč na bicí nástroje.

Pro velkorysejší akce - s programem či tancem (nebo obojím)

Program

Produkci gAstronomic Jazzu Viktora Kotrubenka lze rozšířit o programové číslo. Programové číslo je z hlediska finanční náročnosti naprosto individuální disciplína. Na akci lze získat osobnosti od například striptérek či striptérů za řádově jednotky tisíc Kč až po mediálně známé osobnosti za desítky i stovky tisíc Kč za jeden programový vstup.

Hudba k tanci - reprodukovaně - CD a mp3

Extrémně levnou variantou hudby k tanci je využití archivu gAstronomic Jazzu a příslušné aparatury. Náš CD a mp3 archiv obsahuje nepřeberné množství skladeb nejrůznějších žánrů jak zábavné hudby tak i klasiky. Formou reprodukovaných playlistů tak lze docílit vhodně voleného repertoáru pro požadovaný tanec.

Jinou možností je angažování diskžokeje, který navíc od předešlé varianty může akci obohatit o vše, co souvisí s jeho osobností a moderátorskou erudicí.

Živá hudba k tanci

Kolegové - duo Hit Mix jsou nejlevnější variantou "živých" hudebníků, kteří pozvou na parket (a udrží na něm po dlouhou dobu) hosty prostřednictvím obrovského umění navázat kontakt a zvolit ty pravé taneční skladby z repertoáru, který čítá víc než 1.000 skladeb oblasti pop music, country, rockandrollu, dechovkym, lidovky apod.

Účast větších hudebních seskupení, určených výhradně k tanci je nákladnější záležitostí a je zpravidla výsledkem individuálního výběru. Takových možností nabízíme celou řadu, s níž zájemce seznámíme individuálně.

hudba raut svatba