Hudební skupina
Jazz Viktora Kotrubenka - živá hudba
- jazz a swingové melodie na párty, rautu, narozeninové oslavě apod.

živá hudba - hudební skupina - a hostina

Už samotná přítomnost hudebníků v místnosti či sále, kde se odehrává oslava narozenin, hostina, raut či jiná prestižní akce či slavnostní událost, natož živá hudba, vnáší do atmosféry více slavnostních znaků než kdyby zněla reprodukovaná hudba nebo, ještě hůře, kdyby v místnosti nebyla hudba žádná. Živá hudba navíc může podtrhnout hudebnězvukovými efekty určité momenty, jako jsou například úvodní řeč, přípitky, představení hostů apod - například tuš, fanfára.

k jídlu beze zpěvu

Zkušenosti ukazují, že nejdůležitějším parametrem, který má vykazovat hudba ke konzumaci, je klid. Konzumující společnost by neměla být rušena v konverzaci. Z toho vyplývá, že hudební skupina nemá hrát příliš hlasitě ani nemá ničím jiným na sebe příliš strhávat pozornost. Melodie by měly být relativně známé, a to často nikoliv jen v našem lokálním měřítku, nýbrž v známé v mezinárodním kontextu - vždyť v současné době jde velmi často o slavnosti s mezinárodní účastí. Znějící motivy by neměly na sebe strhávat pozornost - hosté nepřišli na koncert, přišli kvůli úplně něčemu jinému ... Vzhledem k tomu, že zpěv je jedním z nejsdělnějších hudebních vyjadřovacích prostředků, mohl by právě on působit v této fázi kontraproduktivně. Ke konzumaci proto zásadně pouze instrumentální hudbu!

jaký žánr? Ideální jsou swingové melodie!!! ale i 60 léta, 80 léta, 90 léta

Výběr žánru pro hudební doprovod konzumace je samozřejmě individuální záležitostí. Jedním z nejvhodnějších žánrů, který by hudební skupina měla ke konzumaci hrát, je soft jazz a swing. V tomto může kapela prezentovat většinu melodií, které zná celý svět. 20. století bylo velice plodné na kvalitní melodie. Jak 30 a 40 léta, tak později například 60 léta, 80 léta, 90 léta. Konzumující společnost bude mít oprávněný dojem, že motivy zná, vždyť jde o evergreeny, mnohdy pocházející z nejznámějších muzikálů minulého století.

nástrojové obsazení hudební skupiny

gAstronomic Jazz Viktora Kotrubenka produkuje hudbu v různých obsazeních od velkorysejších o větším počtu hráčů až po duo či sólistu. Velikost obsazení je kompromisem mezi zvukovými a společenskými potřebami na straně jedné a rozpočtem na straně druhé.

Co když společnost zatouží po programovém rozptýlení?

Případná potřeba programového čísla je řešena zcela individuálně, zpravidla angažováním kolegů/yň, kteří/ré jsa známými osobnostmi nejčastěji z televizní obrazovky zpestří svou dovedností příslušné odpoledne či večer. gAstronomic Jazz Viktora Kotrubenka takové umělce přiveze s sebou!!! Dovolí-li to povaha věci, dojde ke společnému programovému vystoupení - to v případě některých zpěváků (spíše jazzového zaměření), v ostatních případech půjde o samostatné produkce například i s polovičním playbackem s využitím gAstronomické aparatury. Nemusí jít pouze o popové, jazzové či operní zpěváky. Programová čísla mohou být tvořena nejrůznějšími typy bavičů. V případě hostiny však nelze zapomínat na to, že hlavním úkolem stále zůstává podstata společenského setkání a příslušná konverzace a tak bavič v pravém slova smyslu, jehož vystoupení mnohdy staví na střídaní expozé a point, nemusí být pozorně vyslechnut a tak se jeho vystoupení a může zbytečně naprosto minout účinkem (příslušná investice rovněž ...).

Je libo po večeři tanec?

LEVNÁ varianta - gAstrodiskofonotéka

gAstrodiskofonotéka je široký tok zábavné a taneční hudby nejrůznějších žánrů z našeho nebo i vašeho archivu. S organizační a finanční výhodou je využito přítomnosti zvukové techniky, která byla na místo dopravena k zabezpečení předchozích etap akce - doprovodu hostiny akce (rautu), svatebního obřadu, apod. Mohou být použity snímky MP3, CD, LP, EP, SP, případně i šelakové desky na 78 obr./min.

VELKORYSEJŠÍ varianta - zábavová varianta skupiny

Přítomností dalších hráčů a zpěvačky vzniká hudební skupina, která se ujímá taneční zábavy, a to v nejrůznějších jejích podobách od současného popu až po dechovku. V repertoáru je přes 1000 skladebn určených k tanci. Live music může znít od večera až do pokročilého rána.

hudba raut svatba